TREIBBALL

Treibball to praca z wielkimi piłkami, bazująca na doskonałym porozumieniu między człowiekiem i psem, w oparciu o solidnie wypracowane posłuszeństwo. Według wskazówek przewodnika pies prowadzi piłki w określonych kierunkach i określonej kolejności. Różnorodność i mnogość konkurencji treibballu sprawia, że treningi są ciekawe i atrakcyjne. Jednocześnie wymagają opanowania przez psa wielu, coraz to nowych, umiejętności. Oprócz prowadzenia piłek treibball obejmuje na przykład pracę w basenie z wodą, skakanie przez przeszkody i przebieganie przez tunele. Delikatność piłek wymaga perfekcyjnych reakcji psa na polecenia przewodnika, czytelnej i kreatywnej pracy człowieka, ale równocześnie pozostawia miejsce na swobodną zabawę. Nie brakuje konkurencji, w których zadaniem przewodnika jest prowadzenie psa w dziwnych nakryciach głowy, maskach, czy trzymając wielkie pluszaki pod pachami. Treibball stawia wyzwanie porozumieniu między człowiekiem i psem. Wysokie wymagania, trudne komendy, przeszkody, przy tym zabawa, rozmaitość konkurencji, czyli niemonotonny sposób doskonalenia porozumienia i trening w dużych rozproszeniach, dający lepszy kontakt na co dzień.

EVEREST jest jedną z pierwszych szkół w Polsce trenujących treibball. Zaczynaliśmy tłumacząc regulaminy czeskie i amerykańskie, a potem zastanawialiśmy się jak nauczyć psy precyzyjnego prowadzenia piłek. Dzisiaj mamy już duże doświadczenie w treibballu. Jesteśmy autorami polskiego Regulaminu Treibball PL i głównym organizatorem Turniejów Treibball w Polsce. Więcej szczegółów dotyczących pracy z piłkami można znaleźć na stronie o treibballu. Zapraszamy na regularne treningi oraz turnieje, organizowane najczęściej w Katowicach, Warszawie, Bielsku-Białej, a w najbliższym czasie, mamy nadzieję, również we Wrocławiu, Poznaniu i innych miastach.

Treningi treibball prowadzone są przede wszystkim na naszym terenie w Katowicach przy ulicy Pijarskiej, a w sezonie jesienno-zimowym – na naszej hali sportowej w Katowicach przy ulicy Ceglanej. Trenujemy w niewielkich grupach, składających się z dwóch do czterech psów lub indywidualnie.

 

Szczegółowe informacje:
Agnieszka Pache-Waś
Tel. 508 612 408
E-mail: agnieszka@dogeverest.plEverest 2019© Szkolenie Psów Śląsk KatowiceHotel dla psów Śląsk Katowice  | Projekt: FDGSTUDIO - Strony www Katowice