DLA PSIEJ MŁODZIEŻY

Mimo dobrych intencji i szczerych chęci nie zawsze udaje nam się stworzyć zgodną relację z psem. Okresem szczególnym w kształtowaniu się charakteru dorosłego psa jest czas dojrzewania. Kłopoty i niezręczność, przed którymi na każdym kroku stawia nas psia młodzież często spędza sen z powiek wielu opiekunom. Wszędzie słyszymy o cierpliwości, spokoju, przeczekaniu, a nawet przy takich założeniach w rzeczywistości pierwszy lepszy spacer wyprowadza nas z równowagi. Zachowania psów, które postrzegamy, jako problemowe bardzo często w ich oczach takimi nie są. Zazwyczaj u podstaw nieakceptowanych przez nas zachowań leży brak porozumienia po między człowiekiem i psem, wcześniejsze doświadczenia psa lub jego trudny charakter. Zaprojektowany przez EVEREST kurs dla psiej młodzieży ma na celu wsparcie wychowania psa i wskazanie możliwie najlepszych narzędzi, dzięki którym będziemy w stanie przetrwać trudną dla otoczenia, ale też dla samego psa burzę hormonów.

Kurs dla psiej młodzieży obejmuje od jednych do trzydziestu zajęć. Ilość spotkań uzależniona jest w głównej mierze od wieku psa, tempa jego dojrzewania, podyktowanego typem charakteru i indywidualnego temperamentu. Dostosowana jest do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości – zarówno psa jak i jego opiekuna.

Przed kursem dla psiej młodzieży polecamy spotkanie w formie konsultacji. Pozwoli ono na określenie problemów, z którymi będziemy pracować, poznanie psa i potencjalnych przyczyn jego zachowania oraz przygotowanie skutecznego planu działania. Ze swojej strony opowiemy o metodyce pracy i pokażemy w co warto się zaopatrzyć, co będzie niezbędne na samych zajęciach. Odpowiemy również na nurtujące pytania. Konsultacja przed rozpoczęciem kursu nie jest zobowiązująca, ani równoznaczna z udziałem w kursie.

Kursy dla psiej młodzieży EVEREST prowadzone są przede wszystkim na Górnym Śląsku i w Zagłębiu (głównie w miastach: Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Ruda Śląska, Zabrze, Gliwice, Przyszowice, Paniówki, Chudów, Mikołów, Łaziska, Wyry, Tychy, Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Sosnowiec, Czeladź, Siemianowice Śląskie, Wojkowice, Sarnów, Psary, Strzyżowice, Rogoźnik, Bobrowniki, Wymysłów, Orzech, Świerklaniec, Nowe Chechło, Nakło Śląskie, Tarnowskie Góry, Radzionków, Piekary Śląskie, Bytom).

Najlepsze efekty obserwujemy, kiedy spotkania odbywają się tam, gdzie występują problemy. Możemy również zaproponować spotkania na naszym terenie w Katowicach przy ulicy Pijarskiej, a w sezonie jesienno-zimowym – na naszej hali sportowej w Katowicach przy ulicy Ceglanej.

Cyklicznie organizujemy w tych miejscach spotkania OpenEVEREST i weekendowe warsztaty tematyczne, w czasie których pracujemy w grupie kilku psów problemowych, wykorzystując wzajemnie swoją obecność, jako czynnik rozpraszający.

Szczegółowe informacje:
Agnieszka Pache-Waś
Tel. 508 612 408
E-mail: agnieszka@dogeverest.pl


Everest 2019© Szkolenie Psów Śląsk KatowiceHotel dla psów Śląsk Katowice  | Projekt: FDGSTUDIO - Strony www Katowice