DLA PSÓW PROBLEMOWYCH

Mimo dobrych intencji i szczerych chęci nie zawsze udaje nam się stworzyć zgodną relację z psem. Zachowania psów, które postrzegamy, jako problemowe bardzo często w ich oczach takimi nie są. Zazwyczaj u podstaw nieakceptowanych przez nas zachowań leży brak porozumienia po między człowiekiem i psem, wcześniejsze doświadczenia psa lub jego trudny charakter. Zaprojektowany przez EVEREST kurs dla psów problemowych ma na celu rozwiązanie problemów, czyli zastąpienie niepożądanych przez właściciela zachowań akceptowanymi. Dotyczy to zarówno często występujących problemów, jak skakanie na ludzi, ciągnięcie na smyczy, brak reakcji na przywołanie i inne wydawane przez opiekuna komendy, zjadanie śmieci na spacerach, trudności ze skupieniem w sytuacjach silnego rozproszenia, jak i problemów bardziej złożonych, zwanych behawioralnymi, dotyczących silnych lęków (m.in. przed ludźmi, strzałami, ruchem ulicznych, innymi psami), załatwiania się w domu, niszczenia sprzętów domowych, głośnego wycia pod nieobecność opiekuna, obsesyjnego gonienia cieni na ścianach, własnego ogona, nerwowego wylizywania łap, czy zachowań grożących innym psom i ludziom.

Kurs dla psów problemowych obejmuje od jednych do trzydziestu zajęć. Ilość spotkań uzależniona jest w głównej mierze od rodzaju oraz czasu utrwalenia występujących problemów, jak również od tempa nauki psa. Dostosowana jest do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości – zarówno psa jak i jego opiekuna.

Przed kursem dla psów problemowych polecamy spotkanie w formie konsultacji. Pozwoli ono na określenie problemów, z którymi będziemy pracować, poznanie psa i potencjalnych przyczyn jego zachowania oraz przygotowanie skutecznego planu działania. Ze swojej strony opowiemy o metodyce pracy i pokażemy w co warto się zaopatrzyć, co będzie niezbędne na samych zajęciach. Odpowiemy również na nurtujące pytania. Konsultacja przed rozpoczęciem kursu nie jest zobowiązująca, ani równoznaczna z udziałem w kursie.

Kursy dla psów problemowych EVEREST prowadzone są przede wszystkim na Górnym Śląsku i w Zagłębiu (głównie w miastach: Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Ruda Śląska, Zabrze, Gliwice, Przyszowice, Paniówki, Chudów, Mikołów, Łaziska, Wyry, Tychy, Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Sosnowiec, Czeladź, Siemianowice Śląskie, Wojkowice, Sarnów, Psary, Strzyżowice, Rogoźnik, Bobrowniki, Wymysłów, Orzech, Świerklaniec, Nowe Chechło, Nakło Śląskie, Tarnowskie Góry, Radzionków, Piekary Śląskie, Bytom).

Najlepsze efekty obserwujemy, kiedy spotkania odbywają się tam, gdzie występują problemy. Możemy również zaproponować spotkania na naszym terenie w Katowicach przy ulicy Pijarskiej, a w sezonie jesienno-zimowym – na naszej hali sportowej w Katowicach przy ulicy Ceglanej.

Cyklicznie organizujemy w tych miejscach spotkania OpenEVEREST i weekendowe warsztaty tematyczne, w czasie których pracujemy w grupie kilku psów problemowych, wykorzystując wzajemnie swoją obecność, jako czynnik rozpraszający.

Szczegółowe informacje:
Agnieszka Pache-Waś
Tel. 508 612 408
E-mail: agnieszka@dogeverest.pl


Everest 2019© Szkolenie Psów Śląsk KatowiceHotel dla psów Śląsk Katowice  | Projekt: FDGSTUDIO - Strony www Katowice