DLA SZCZENIĄT

Zajęcia dla szczeniąt w EVEREST, popularnie nazywane psim przedszkolem, mają na celu wsparcie „dobrego wychowania psa”. Rozumiemy przez to przede wszystkim staranną socjalizację, a więc zapoznawanie szczenięcia ze światem, w którym będzie funkcjonowało przez następne lata. Zależy nam na tym, żeby w każdej z poznawanych sytuacji priorytetem dla szczenięcia był kontakt z człowiekiem. Staramy się rozpocząć kurs jak najwcześniej, żeby zapobiec możliwie największej liczbie nawyków, które w przyszłości mogą być postrzegane, jako problemowe. Najlepsze efekty obserwujemy po spotkaniach w drugim/trzecim dniu pobytu szczenięcia w nowym domu. Zaczynamy od budowania motywacji do współpracy z człowiekiem, chęci podążania za człowiekiem i wracania na wołanie – najważniejszej umiejętności, zapewniającej bezpieczeństwo psu i otoczeniu. Wraz z rozwojem szczenięcia dodajemy większe wymagania w postaci nauki opanowanego zachowania w coraz bardziej wymagających sytuacjach i nauki najbardziej potrzebnych komend. Dzięki tak wypracowanej podstawie, bazując na dobrym kontakcie po między szczenięciem i jego opiekunem, ruszamy w szeroki świat. Każde ze spotkań odbywa się w kontekście innego aspektu socjalizacji lub w innym – nowym dla szczenięcia miejscu. Program kursu obejmuje między innymi wizytę w sklepie, na parkingu podziemnym, u weterynarza, na dworcu kolejowym, jazdę samochodem, autobusem i tramwajem, poznawanie nowych ludzi, pomieszczeń, rodzajów podłoża, przedmiotów, odgłosów i innych psów. Intensywność realizacji programu uzależniona jest od potrzeb i gotowości szczenięcia do podejmowania nowych wyzwań. Kurs dla szczeniąt to inwestycja w komfort wspólnego życia człowieka i psa.

Kurs dla szczeniąt obejmuje od 4 do 8 zajęć. Ilość spotkań dostosowana jest do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości – zarówno szczenięcia jak i jego opiekuna. Zależy również od tempa rozwoju i nauki szczenięcia oraz celów stawianych przed psem, czyli od obfitości socjalizacji.

Przed kursem możemy spotkać się na konsultacji, na której szczegółowo opowiemy o programie zajęć, metodyce pracy oraz o przygotowaniu się do szkolenia. Pokażemy w co warto się zaopatrzyć, jak przygotować nagrody i smakołyki dla psa oraz co będzie niezbędne na samych zajęciach. Odpowiemy również na nurtujące pytania. Konsultacja przed rozpoczęciem kursu nie jest zobowiązująca, ani równoznaczna z udziałem w kursie.

Kursy dla szczeniąt EVEREST prowadzone są przede wszystkim na Górnym Śląsku i w Zagłębiu (głównie w miastach: Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Ruda Śląska, Zabrze, Gliwice, Przyszowice, Paniówki, Chudów, Mikołów, Łaziska, Wyry, Tychy, Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Sosnowiec, Czeladź, Siemianowice Śląskie, Wojkowice, Sarnów, Psary, Strzyżowice, Rogoźnik, Bobrowniki, Wymysłów, Orzech, Świerklaniec, Nowe Chechło, Nakło Śląskie, Tarnowskie Góry, Radzionków, Piekary Śląskie, Bytom).

Jako uzupełnienie kursu dla szczeniąt cyklicznie organizujemy spotkania PuppyEVEREST, w czasie których pracujemy w grupie kilku szczeniąt, wykorzystując wzajemnie swoją obecność, jako czynnik rozpraszający i socjalizując z wyreżyserowanymi dziwnie ubranymi osobami, przedmiotami, podłożami, dźwiękami.Szczegółowe informacje:
Agnieszka Pache-Waś
Tel. 508 612 408
E-mail: agnieszka@dogeverest.pl


Everest 2019© Szkolenie Psów Śląsk KatowiceHotel dla psów Śląsk Katowice  | Projekt: FDGSTUDIO - Strony www Katowice