DETEKCJA-NOSEWORK

Od kilku lat w Polsce coraz większym zainteresowaniem cieszy się praca węchowa. Najpierw tropiliśmy tradycyjnie po ścieżce śladu i na źródło zapachu. Zaczęliśmy wykorzystywać możliwości psiego nosa w służbach, w pracy ratowniczej. W 2014 roku usłyszeliśmy o mantrailigu, który bardzo szybko zyskał u nas popularność. Później zaczęliśmy zgłębiać temat detekcji, oznaczania zapachów. Jedną z mocno rozpoznawalnych już w Polsce dziedzin pracy węchowej jest nosework. Dzisiaj staje się on powoli dyscypliną kynologiczną, u której źródła leży praca użytkowa psów służbowych, polegająca na wyszukiwaniu zakazanych prawem w określonym kontekście substancji, takich jak materiały wybuchowe, broń palna, narkotyki, czy tytoń.

Obecnie w Polsce powstaje coraz więcej organizacji, zajmujących się pracą węchową, zrzeszających kluby i zawodników. EVEREST współpracuje przede wszystkim ze Stowarzyszeniem Nosework Polska, według którego regulaminów zdajemy egzaminy z naszymi psami. Więcej szczegółów o pracy węchowej, zawodach i egzaminach można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Nosework Polska.

Treningi nosework prowadzone są przede wszystkim na naszym terenie w Katowicach przy ulicy Pijarskiej, a w sezonie jesienno-zimowym – na naszej hali sportowej w Katowicach przy ulicy Ceglanej. Trenujemy w niewielkich grupach, składających się z dwóch do czterech psów lub indywidualnie.

 

Szczegółowe informacje:
Agnieszka Pache-Waś
Tel. 508 612 408
E-mail: agnieszka@dogeverest.pl

Everest 2019© Szkolenie Psów Śląsk KatowiceHotel dla psów Śląsk Katowice  | Projekt: FDGSTUDIO - Strony www Katowice