MANTRAILING

Mantrailing to tropienie będące dla ludzi i psów bardziej, niż sportem i zabawą, odpowiedzialnym treningiem, realizacją powołania i mnóstwem przygotowań do prawdziwej pracy – do odnajdowania zaginionych. Brzmi imponująco, ale jest codzienną walką z własnymi słabościami, wytrwałością i regularnym mozolnym treningiem. Zaczyna się niepozornie. Najpierw radosne chowanie się za najbliższym rogiem. Potem coraz dłuższe poszukiwanie znajomych, czekających w pizzerii. Podążanie śladem pozoranta pozostawionym kilka godzin wcześniej, wskazanie, w którym miejscu wsiadł do samochodu i odjechał. Dalej określanie kierunku lub braku obecności zapachu w danym miejscu… w końcu poważne egzaminy i oczekiwanie na prawdziwe wezwanie służb do odnalezienia zaginionego. Mantrailing to systematyczna, trudna, wymagająca sprawności fizycznej praca z psem, której uwieńczeniem może stać się realna akcja poszukiwawczo-ratownicza.

W EVEREST trenujemy metodą INBTI – The InterNational Bloodhound Training Institute – amerykańskiej organizacji założonej przez Kevin’a Kocher’a, działającej także w Europie. Naszym wzorem jest również Jeff Schettler z Południowej Karoliny, instruktor w TTT K9 Corps – Tactical Tracker Teams K9 Corps, zrzeszony w World’s PremierK9 Training Company. Naszym polskim pośrednikiem i mentorem została Roksana Moska, pod której okiem mamy przyjemność regularnie trenować od lata 2016 roku podczas kursu trenerskiego mantrailingu.

Mantrailing wymaga pracy w terenie na większej przestrzeni. Wieczorami spotykamy się w różnych miejscach Katowic, najczęściej w samym centrum. Staramy się co 3-4 treningi zmieniać miejsce, żeby uniknąć schematów. Trenujemy w niewielkich grupach, składających się z dwóch, maksymalnie trzech psów lub indywidualnie. Wymaga to od nas staranniejszej organizacji, ale daje większe możliwości pracy z psami na różnym poziomie zaawansowania, prowadząc każdego z nich według indywidualnego programu i zapewniając możliwość rozwoju we własnym tempie. Treningi w terenie uzupełniamy teoretycznymi spotkaniami, poświęconymi kwestiom technicznym i analizie nagrań z dotychczasowej pracy psów.

 

Szczegółowe informacje:
Agnieszka Pache-Waś
Tel. 508 612 408
E-mail: agnieszka@dogeverest.pl

Everest 2019© Szkolenie Psów Śląsk KatowiceHotel dla psów Śląsk Katowice  | Projekt: FDGSTUDIO - Strony www Katowice