PROJEKT KORONA GÓR POLSKI

Zarówno swoją nazwę, jak i dużą część działalności EVEREST zawdzięcza zamiłowaniu do gór. Rokrocznie organizujemy jedno i kilkudniowe wyjazdy w góry o charakterze swobodnych BYWAKów, intensywnych dogtrekkingów i wyciszającego tropienia. Wchodząc w rok 2017 nadaliśmy organizowanym przez nas górskim inicjatywom usystematyzowaną formę i cel.

W roku 1997 ustanowiono tak zwaną Koronę Gór Polski, w której skład wchodzi 28 szczytów, wybranych spośród wszystkich pasm górskich kraju. Kryterium doboru szczytów nie ogranicza się jedynie do ich wysokości. Wzięta pod uwagę została też ich dostępność i atrakcyjność krajoznawcza. Ze względów bezpieczeństwa i przepisów Parków Narodowych trzy z nich są niedostępne dla psów: Rysy w Tatrach, Tarnica w Bieszczadach i Wysoka w Pieninach. Naszym celem jest wspólne zdobywanie Korony Gór Polski w towarzystwie naszych czworonożnych towarzyszy. Ten cel dyktuje nam kierunek poszczególnych wyjazdów. Jako członkowie Klubu Zdobywców Korony Gór Polski zachęcamy do wspólnego zdobywania. To projekt na całe życie – nie narzuca określonego czasu na wykonanie zadania. Aby dołączyć do projektu należy wysłać na adres Klubu wypełnioną deklarację. Po otrzymaniu Książeczki Korony Gór Polski można rozpocząć przygodę.

Przynależność do Klubu nie jest wymagana, żeby dołączyć do górskich wyjazdów organizowanych przez EVEREST. Niemniej jednak uczestnicy naszych wypraw żywo i aktywnie zachęcają do zaangażowania się w projekt. Terminy i miejsca naszych wyjazdów są umieszczane na naszym profilu na Facebooku.

Szczegółowe informacje:
Agnieszka Pache-Waś
Tel. 508 612 408
E-mail: agnieszka@dogeverest.pl


Everest 2019© Szkolenie Psów Śląsk KatowiceHotel dla psów Śląsk Katowice  | Projekt: FDGSTUDIO - Strony www Katowice