KURSY TRENERSKIE

Największą w naszym kraju organizacją powołującą instruktorów szkolenia psów jest Związek Kynologiczny w Polsce. Poza nim funkcjonuje wiele ośrodków szkolenia psów organizujących kursy trenerskie i asystenckie na różnym poziomie wtajemniczenia i o różniącej się między sobą tematyce. Kurs trenerski EVEREST wyróżnia indywidualna forma prowadzenia zajęć, proporcjonalnie duża ilość obserwacji i praktyki, a także możliwość zgłębienia i doświadczenia licznie trenowanych w EVEREST sportów kynologicznych. Przez pięć lat działalności EVEREST zrealizowaliśmy sześć kursów trenerskich, a cztery są w trakcie trwania. Wiele osób nie przeszło niestety pomyślnie dwóch etapów wymagającej rekrutacji, mającej na celu zweryfikowanie wiedzy, predyspozycji, poglądów dotyczących traktowania psów i doświadczeń uczestnika oraz jego oczekiwań względem kursu, które pozwolą na zlokalizowanie i nazwanie najistotniejszych dla niego obszarów do pracy.

Każdy kurs trenerski EVEREST odbywa się według szczegółowo uzgodnionego z uczestnikiem programu szkolenia, dostosowanego do jego indywidualnych doświadczeń i potrzeb. Kurs trenerski EVEREST przeznaczony jest dla osób, które, mając doświadczenie kynologiczne chcą zostać trenerami psów oraz dla osób, które aktywnie działają jako trenerzy, prowadząc zajęcia indywidualne lub grupowe, a ich wiedza kynologiczna jest rozległa i różnorodna. Kurs ma na celu doskonalenie umiejętności pracy z psami i pracy z ludźmi oraz doskonalenie skutecznych sposobów przekazywania wiedzy. Kurs trenerski EVEREST szczególnie polecany jest osobom, które są aktywnymi trenerami i zależy im na udoskonaleniu swoich umiejętności, wymianie doświadczeń oraz poszerzaniu warsztatu stosowanej metodologii. Obowiązkowo poruszamy na nim zagadnienia projektowania programów treningów i kursów o różnorodnej tematyce, a także prowadzenia zajęć praktycznych i teoretycznych. Kurs trenerski EVEREST daje możliwość obserwacji pracy doświadczonych trenerów „od kulis” – w jej wszystkich aspektach. Ponad to jest źródłem specjalistycznej wiedzy o procesach uczenia się psów, pracy ze szczeniętami, psią młodzieżą, psami dorosłymi, wystawowymi, problemowymi, często pracy z wyjątkowymi, bardzo trudnymi przypadkami. Proponujemy też poruszanie dodatkowych istotnych zagadnień, takich jak testy temperamentu, rasy psów, hodowla psów oraz trenowanie sportów kynologicznych, jak: tropienie, tracking, mantrailing, detekcja-nosework, agility, frisbee, flyball, treibball, dogdancing, rally-o, obedience, BH, PT, IPO, mondioring, ring, dogtrekking, psie zaprzęgi, bikejouring, canicross, coursing, dummy.

Indywidualnie uzgadniany program kursu trenerskiego EVEREST determinuje czas jego trwania i częstotliwość spotkań. Najczęściej kurs trwa od roku do trzech, przy czterech godzinach teorii, dziesięciu godzinach obserwacji prowadzenia zajęć i sześciu godzinach praktyki tygodniowo. Istnieje możliwość realizacji programu kursu w przeciągu dłuższego czasu – z mniejszą częstotliwością spotkań. Czas i miejsce zajęć uzależnione są od trwających aktualnie kursów EVEREST. W miarę możliwości staramy się dostosować je do preferencji uczestnika.
Zwieńczeniem kursu jest sześciogodzinny egzamin wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, w efekcie którego uczestnik otrzymuje certyfikat instruktora szkolenia psów – Trenera EVEREST.

Szczegółowe informacje:
Agnieszka Pache-Waś
Tel. 508 612 408
E-mail: agnieszka@dogeverest.pl


Everest 2017© Szkolenie Psów Śląsk KatowiceHotel dla psów Śląsk Katowice  | Projekt: FDGSTUDIO - Strony www Katowice